Wieczór Świętojański w Leśnych Odpadkach
W minioną sobotę, 20 czerwca w Leśnych Odpadkach odbył się festyn pn."Wieczór Świętojański". Podczas występów można było posłuchać amatorskich zespołów śpiewaczych z gminy Brójce oraz zobaczyć układy taneczne w wykonaniu zespołów dziecięcych.
Zdjęcie nr 1
Zdjęcie nr 2
Zdjęcie nr 3

24 Czerwca 2015
Noc Kupały i Jarmark Średniowieczny w Plichtowie
20 i 21 czerwca w GPCKiE w Plichtowie odbył się drugi Jarmark Średniowieczny. Niepowtarzalnych wrażeń dostarczyli Nam Słowianie z Rodu Dębowego Liścia - m.in. pieczenie placka zbożowego, strzelanie z łuku i średniowieczne zapasy. Czas umilały występy zespołów ludowych oraz taneczno - wokalny spektakl Zespołu Pieśni i Tańca Anilana. Wieczorem odbyło się topienie wianków, które można było przygotować własnoręcznie.

zdjęcie 1
zdjęcie 2

23 Czerwca 2015
"XI Muzyczne Lato" w Woli Rakowej
Już 28 czerwca odbędzie kolejny festyn "XI Muzyczne Lato w Woli Rakowej"! Serdecznie zapraszamy !!!

23 Czerwca 2015
Noc Kupały i Jarmark Średniowieczny w Plichtowie

Serdecznie zapraszamy do GPCKiE w Plichtowie w dniach 20-21 czerwca na Noc Kupały i Jarmark Średniowieczny.

Zapraszamy wszystkich do udziału w niezwykłej lekcji historii w formie wspólnej zabawy i integracji. Dzięki "Rodowi Dębowego Liścia" poznamy pogańskie zwyczaje naszych przodków - dawnych i wciąż realnych Słowian, w klimaty Nocy Świętojańskiej wprowadzi nas Zespół Pieśni i Tańca Anilana, niezapomnianych wrażeń przy ognisku dostarczą niezastąpieni Słowianie z Rodu Dębowego Liścia, a oczekiwanie na północ, zanim wyruszycie w poszukiwaniu kwiatu paproci, umili DJ KRIS M.

Plakat 1
Plakat 2
Pchli Targ w Plichtowie

16 Czerwca 2015
Wakacje z Zieloną Skakanką
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na WAKACYJNĄ PRZYGODĘ w Punkcie Przedszkolnym ZIELONA SKAKANKA w Bukowcu

29 Maja 2015
Piknik Rodzinny z Okazji Dnia Dziecka "BIESIADA W STEFANOWIE"

21 Maja 2015
Konkurs na najlepszą publikację o lokalnych i regionalnych kulinariach 2015
Zapraszamy do udziału w konkursie im. Stanisława Czernieckiego na
NAJLEPSZĄ PUBLIKACJĘ O LOKALNYCH I REGIONALNYCH KULINARIACH W 2015
ROKU Z NAGRODĄ W FORMIE PUCHARU MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI.

Konkurs ma charakter otwarty. Zgłoszenia może dokonać każdy, w
szczególności podmioty, które wydały publikację kulinarną, są jej
autorami lub wykazują związek z publikacją. Nagroda przysługuje
wydawcy bądź autorowi publikacji. Publikacja powinna zawierać
przepisy na potrawy związane z obszarem geograficznym, który
charakteryzuje się szczególnymi cechami
regionalnymi i lokalnymi.

Publikacje do konkursu należy zgłaszać do 1 CZERWCA 2015 ROKU,
przesyłając formularz zgłoszeniowy drogą mailową na adres
biuro@dolinaraby.pl i przynajmniej jeden egzemplarz publikacji na adres
biura LGD „Dolina Raby" Chrostowa 1A, 32-742 Sobolów.

27 Kwietnia 2015
Bezpłatny wyjazd studyjny na Pojezierze Suwalskie - przedsiębiorczość na obszarach wiejskich

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza do udziału w wyjeździe studyjnym w dniach 5-7 maja 2015r. na Pojezierze Suwalskie. Wyjazd jest realizowany w ramach projektu "Między Wschodem a Zachodem" finansowanego ze środków Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA. Celem wyjazdu jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich poprzez wymianę doświadczeń i podniesienie kompetencji w zakresie kompleksowego rozwoju infrastruktury turystycznej.

Do udziału w wyjeździe studyjnym zapraszamy: doradców rolniczych, przedstawicieli LGD, stowarzyszeń, nauczycieli rolniczych szkół średnich oraz przedsiębiorców z obszarów wiejskich.

Udział w wyjeździe studyjnym jest bezpłatny, organizator pokrywa koszty noclegu, wyżywienia, transportu oraz dydaktyki. Osobom przyjeżdżającym w przeddzień wyjazdu studyjnego organizator zapewnia nocleg oraz śniadanie w I dniu wyjazdu studyjnego.

Szczegóły w linku

27 Kwietnia 2015
Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia LGD „STER” na Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się
11 maja 2015 roku (poniedziałek) o godz. 17:00 w Gimnazjum im. Władysława St. Reymonta w Wiączyniu Dolnym, Wiączyń Dolny 18, z następującym porządkiem obrad:

5. Podjęcie uchwały w sprawie powołania członków Rady Stowarzyszenia – Lokalnej Grupy Działania “STER”.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Stowarzyszenia w 2014 roku.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Rady z działalności Stowarzyszenia w 2014 roku.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Komisji Rewizyjnej  z działalności Stowarzyszenia w 2014 roku.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2014 rok.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia zysku za rok 2014.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium członkom Zarządu Stowarzyszenia.

W przypadku braku co najmniej połowy Członków Stowarzyszenia LGD STER uprawnionych do głosowania, uchwały zostaną podjęte w drugim terminie. Drugi termin wyznacza się w tym samym dniu, 30 min. po pierwszym terminie, czyli o godz. 17:30  uchwały podejmowane przez Walne Zebranie Członków obradujące w drugim terminie będą prawomocne bez względu na liczbę obecnych Członków Stowarzyszenia LGD STER, z wyjątkiem podjęcia uchwał w sprawie powołania członków Rady, Zarządu i Komisji Rewizyjnej, gdzie wymaga się bezwzględnej większości głosów 2/3 przy obecności połowy członków Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia.

Uchwała Zarządu

Ankieta Nordic Walking
Zapraszamy wszystkie osoby, które korzystają z wytyczonych tras Nordic Walking w gminach Andrespol, Brójce, Nowosolna, Rokiciny i Drzewica lub kiedykolwiek brały udział w biegu zorganizowanym na tych szlakach, do wypełnienia anonimowej ANKIETY NORDIC WALKING. Wypełnioną ankietę można składać bezpośrednio w biurze LGD w Andrespolu, lub przesłać na adres biuro@lgd-ster.pl
Ankieta Nordic Walking
Wersja edytowalna ankiety

16 Kwietnia 2015

(od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 164269 osób!