Plan włączenia społeczności
informujemy, że Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania "STER" złożyło do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego "Wniosek o przyznanie pomocy" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" dla poddziałania 19.1 "Wsparcie przygotowawcze". W załączniku przedstawiamy Plan włączenia społeczności lokalnej w przygotowanie Lokalnej Strategii Rozwoju, o którym mowa w § 3 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie przygotowawcze” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. poz. 851);

18 Sierpnia 2015
Konsultacje Społeczne

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy na KONSULTACJE SPOŁECZNE dotyczące opracowania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach PROW 2014-2020. Spotkania poświęcone będą przede wszystkim analizie mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń obszaru działania LGD oraz analizie celów LSR opracowanych na podstawie przedsięwzięć, zaplanowanych do zrealizowania w latach 2016 -2022 na terenie gmin członkowskich Stowarzyszenia LGD STER.
Szczegółowe programy spotkań znajdą Państwo w linkach:
Brójce – 3.09.2015
Andrespol – 08.09.2015
Nowosolna – 14.09.2015
Rokiciny – 15.09.2015

18 Sierpnia 2015
Biuro nieczynne
Szanowni Państwo, w dniu 7 sierpnia biuro LGD STER będzie nieczynne z powodu urlopu. Za utrudnienia przepraszamy.

06 Sierpnia 2015
Biuro nieczynne
Szanowni Państwo, w dniach 6 - 19 lipca biuro LGD STER będzie nieczynne z powodu urlopu. Za utrudnienia przepraszamy.

03 Lipca 2015
Akademia Liderów
AKADEMIA LIDERÓW - BEZPŁATNE SZKOLENIE

Już w lipcu w województwie łódzkim startuje Akademia Liderów. Organizatorzy akcji ze Stowarzyszenia Latawiec czekają na młodych pasjonatów. Pod okiem profesjonalistów młodzi liderzy przeprowadzą autorski projekt dla swojej społeczności i będą mieli okazję sprawdzić się, jako jego kierownicy.

01 Lipca 2015
Biuro nieczynne
29 czerwca (poniedziałek) biuro będzie czynne tylko do godziny 12.00.

29 Czerwca 2015
Biuro nieczynne
Szanowni Państwo, w dniach 24 i 25 czerwca biuro LGD STER będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

Ankieta LSR

zwracamy się z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety, która ma na celu zdiagnozowanie sytuacji obecnej oraz wyznaczenia kierunków rozwoju gmin członkowskich LGD STER na najbliższe lata. Wyniki ankiet posłużą do opracowania m.in. Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2014-2020 wdrażanej przez Stowarzyszenie - Lokalną Grupę Działania „STER”, co umożliwi aplikowanie o środki unijne z osi IV LEADER.

Ankiety można wypełniać do 31 lipca 2015 r.!

Zapraszamy do wypełnienia ankiet
Ankieta dla mieszkańców Gminy Rokiciny
Ankieta dla mieszkańców Gminy Brójce
Ankieta dla mieszkańców Gminy Nowosolna
Ankieta dla mieszkańców Gminy Andrespol

Wieczór Świętojański w Leśnych Odpadkach
W minioną sobotę, 20 czerwca w Leśnych Odpadkach odbył się festyn pn."Wieczór Świętojański". Podczas występów można było posłuchać amatorskich zespołów śpiewaczych z gminy Brójce oraz zobaczyć układy taneczne w wykonaniu zespołów dziecięcych.
Zdjęcie nr 1
Zdjęcie nr 2
Zdjęcie nr 3

Noc Kupały i Jarmark Średniowieczny w Plichtowie
20 i 21 czerwca w GPCKiE w Plichtowie odbył się drugi Jarmark Średniowieczny. Niepowtarzalnych wrażeń dostarczyli Nam Słowianie z Rodu Dębowego Liścia - m.in. pieczenie placka zbożowego, strzelanie z łuku i średniowieczne zapasy. Czas umilały występy zespołów ludowych oraz taneczno - wokalny spektakl Zespołu Pieśni i Tańca Anilana. Wieczorem odbyło się topienie wianków, które można było przygotować własnoręcznie.

zdjęcie 1
zdjęcie 2

23 Czerwca 2015

(od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 934945 osób!