Uwaga Szkolenie!

Drodzy Beneficjenci,
z uwagi na brak możliwości zorganizowania szkolenia z wypełniania wniosków i biznesplanu w tradycyjnej formie, proponujemy indywidualne szkolenia w naszym biurze lub w formie rozmowy telefonicznej. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu. Jednocześnie informujemy, że w pierwszym półroczu 2021 roku odbędzie się także webinarium w czasie którego omówimy ponownie dokumentację naborową i odpowiemy na wszystkie pytania.

14 Grudnia 2020
Konsultacje społeczne

Konsultacje społeczne. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do zapoznania się z załączonym dokumentem i zgłoszenia nam ewentualnych uwag do Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność. Uwagi przyjmujemy w biurze, mailowo lub telefonicznie. Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania "STER" Andrespol, ul. Rokicińska 125 lok. 26, tel. 511 088 025

Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność dla obszaru Stowarzyszenia – Lokalna Grupa Działania "STER"
Harmonogram realizacji działań zaplanowanych w ramach „Planu Komunikacji” na rok 2020

20 Listopada 2020
SPOTKANIE ŁÓDZKIEJ SIECI LOKALNYCH GRUP DZIAŁANIA W UNIEJOWIE
W dniu 23 września 2020 roku w Uniejowie odbyło się spotkanie szkoleniowo-informacyjne Samorządu Województwa Łódzkiego z lokalnymi grupami działania obszaru województwa łódzkiego. W spotkaniu udział wziął Pan Andrzej Górczyński – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz pracownicy Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Program spotkania obejmował wiele bieżących spraw m.in.: prezentację planów Zarządu Województwa Łódzkiego w zakresie przyszłości obszarów wiejskich, omówienie zasad wyliczania i wykorzystywania różnic kursowych w ramach ogłaszanych naborów oraz planowaną zmianę Wytycznych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W trakcie spotkania podjęto również dyskusję dotyczącą inicjatywy LEADER przy wykorzystaniu instrumentu terytorialnego RLKS w przyszłej perspektywie finansowej.

23 Września 2020
?ódzkie smakuje - produkty tradycyjne

28 Lipca 2020
Weekend na wsi - konkurs wojewódzki

28 Lipca 2020
Ważny komunikat dla beneficjentów poddziałań 19.2 i 19.4

W związku z wejściemw życie przepisów zmieniających ustawęzdnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020 (Dz. U. z 2020 r. poz. 217 z późn. zm.) wprowadzonych ustawą z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. poz. 695) poniżej przedstawiamy szczegółowe wyjaśnienia Ministerstwa Rolnictwa i RozwojuWsi dotyczące stosowania zmienionych przepisów oraz rozwiązań w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność"oraz poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”objętychPROW 2014-2020.

Pobierz komunikat

13 Maja 2020
#zostanwdomu

w związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną, ograniczamy zakres pracy z biura LGD STER. Od 17 do 27 marca spotkania z nami będą możliwe wyłącznie po uzgodnieniu telefonicznym. Konsultacje wniosków oraz omówienie innych spraw będziemy prowadzić drogą telefoniczną i mailową, fiszki projektowe proszę składać do skrzynki pocztowej na drzwiach Stowarzyszenia.

telefon: 511 088 025, e-mail:biuro@lgd-ster.pl, promocja@lgd-ster.pl

Życzymy Państwu zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie.

16 Marca 2020

W związku ze zobowiązaniem lokalnych grup działania do monitorowania i ewaluacji realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, Stowarzyszenie - Lokalne Grupa Działania "STER", zaprasza mieszkańców gmin Andrespol, Brójce, Nowosolna i Rokiciny na warsztat refleksyjny, którego celem jest bieżąca analiza procesu wdrażania i jego efektów oraz zmian w otoczeniu Lokalnej Strategii Rozwoju.

Warsztat przeprowadzony zostanie w dniu 5 lutego 2020 r. (t.j. środa) w Gminnym Ośrodku Kultury Wiśniowa Góra ul. Tuszyńska od godz. 14:00 - 17:00. Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 04.02.2020 r. pod numerem tel. 511 628 025 lub przesyłając informację na adres e-mail: promocja@lgd-ster.pl

W trakcie warsztatu przewidziany jest poczęstunek przegotowany przez KGW Andrespol

Serdecznie zapraszamy!

31 Stycznia 2020
 (od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 934622 osób!