Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia LGD STER

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia LGD „STER” na Nadzwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się 26 sierpnia 2014 roku o godz. 17:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniowej Górze (ul. Tuszyńska 64), z następującym porządkiem obrad:

4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków
  5. Podjęcie Uchwały w sprawie zmiany tekstu Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD „STER” zmienionego uprzednio Uchwałą nr 1 z dnia 9.10.2013 r., i uchwalenia jednolitego tekstu Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD „STER"
  6. Podjęcie Uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Rady i przyjęcia tekstu jednolitego Regulaminu Rady
  8. Zamknięcie Zebrania

Uchwała Nr 8.2014
wzór pełnomocnictwa

18 Sierpnia 2014
Bezpłatny cykl szkoleń pt.: „Tworzenie i funkcjonowanie drobnej spółdzielczości na wsi, opierającej się na produktach tradycyjnych i regionalnych” – nabór trwa

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego i Lider Partnerstwa Naturowego dla Doliny Rawki – Skierniewicka Izba Gospodarcza zapraszają na bezpłatny cykl szkoleń pt. „Tworzenie i funkcjonowanie drobnej spółdzielczości na wsi, opierającej się na produktach tradycyjnych i regionalnych”. Szkolenia mają na celu podniesienie wiedzy rolników oraz drobnych przedsiębiorców na temat możliwości produkcji i zbytu własnych produktów.

Szkolenia odbędą się w dwóch terminach:

• I w terminie od 3 do 5 września 2014 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury, ul. Łowicka 9, 99-417 Bolimów,
  • II w terminie od 8 do 10 października 2014 roku w Dworku Pamiętna, adres: Pamiętna 14, 96-100 Skierniewice.

Nabór uczestników szkoleń prowadzi Skierniewicka Izba Gospodarcza. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu, prosimy o kontakt do dnia 11 sierpnia 2014 roku pod nr tel. 46-832-10-59 lub na adres biuro@sig-skierniewice.com.pl.

O udziale w szkoleniach  decyduje kolejność zgłoszeń.

04 Sierpnia 2014
Zielona Skakanka - nowy punk przedszkolny w Bukowcu
zielona skakanka

28 Lipca 2014
Zapraszamy na X Muzyczne Lato w Woli Rakowej - 29 czerwca 2014r.
Muzyczne Lato w Woli Rakowej

11 Czerwca 2014
150-LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KUROWICACH

9 maja 2014 roku był dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach dniem wyjątkowym. Obchodziliśmy jubileusz 150-lecia jej powstania.

Pobierz informacje

Do zdobycia Złote Grusze

W tym roku już po raz szósty Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ogłasza WOJEWÓDZKI KONKURS NA NAJLEPSZE GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ZŁOTA GRUSZA.  Zgłoszone agrokurorty powalczą o wysokie nagrody finansowe i statuetki. Ponadto oferta wszystkich gospodarstw znajdzie się w publikacji podsumowującej konkurs - Wczasy pod gruszą w Łódzkiem.

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 czerwca br. Regulamin, formularz zgłoszeniowy i oświadczenie dostępne na stronie http://lodzkie.ksow.pl/

Wypełnione dokumenty należy przesyłać na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego lub składać osobiście w siedzibie Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dodatkowych informacji udziela Anna Rzeźnik-Osuwniak e-mail: anna.rzeznik@lodzkie.pl,

Pobierz informacje

Jarmark Średniowieczny w Starych Skoszewach
05 Czerwca 2014
Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość

Przypominamy, że Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła VI edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Celem Konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi. Kapituła Konkursowa wyłoni wyróżniające się opracowania, które zostaną wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar (www.scholar.com.pl), będącym partnerem w projekcie. Dodatkowo zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych brutto.

19 Maja 2014
Biesiada w Stefanowie
biesiada

19 Maja 2014
Informuję o zmianie terminu posiedzenia Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia LGD STER!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Stowarzyszenia LGD „STER” na Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się 19 maja 2014 roku (poniedziałek) o godz. 17:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Brójcach (Brójce 39b).

Załączniki:

06 Maja 2014

(od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 934522 osób!