Konkurs regionalny „MÓJ RYNEK – MÓJ PRODUKT 2015”.
Zapraszamy do udziału w konkursie "MÓJ RYNEK - MÓJ PRODUKT 2015"
Szczegóły konkursu w regulaminie, który mogą Państwo znaleźć na stronie KSOW  www.lodzkie.ksow.pl

Formularz konkursu

30 Marca 2015
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z większością instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce organizuje ogólnopolską akcję promocyjną pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Do udziału w „Dniach Otwartych Funduszy Europejskich” mogą zgłaszać się beneficjenci, którzy otrzymali dotację w ramach PROW 2007-2013 i spełniają wymagania regulaminu.

Aby wziąć udział w II edycji akcji, wystarczy „otworzyć” swój projekt dla mieszkańców regionu przynajmniej na jeden dzień w okresie od 7 do 10 maja 2015 r. Szczegóły imprezy, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej www.dniotwarte.eu. Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich upływa w dniu 3 kwietnia 2015 r.

30 Marca 2015
Ankieta Nordic Walking
Zapraszamy wszystkie osoby, które korzystają z wytyczonych tras Nordic Walking w gminach Andrespol, Brójce, Nowosolna, Rokiciny i Drzewica lub kiedykolwiek brały udział w biegu zorganizowanym na tych szlakach,  do wypełnienia anonimowej ANKIETY NORDIC WALKING. Wypełnioną ankietę można składać bezpośrednio w biurze LGD w Andrespolu, lub przesłać na adres biuro@lgd-ster.pl
Ankieta Nordic Walking

Wersja edytowalna ankiety w linku Ankieta NW doc

24 Lutego 2015
Wytyczne dotyczące PROW 2014-2020

Na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pojawił się dokument ze wstępnymi wskazówkami dotyczącymi nowego okresu programowania 2014-2020 dla lokalnych grup działania. Opis obejmuje elementy dotyczące obszaru, członkostwa gmin, wsparcia przygotowawczego, siedziby itd.
Dokument można znaleźć na stronie: http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PROW-2014-2020/Rozwoj-Lokalny-Kierowany-przez-Spolecznosc-RLKS

Obszar objęty LSR

22 Lutego 2015
Ogłoszenie o naborze do Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
Łódzka Wojewódzka Rada Działalności Pożytku Publicznego II kadencji ogłasza nabór kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych do Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (KM RPOWŁ 2014 - 2020).

Szczegóły w linkach:

informacja na ngo.lodzkie.pl

informacja w BIP WŁ

20 Stycznia 2015
Życzenia Świąteczne

22 Grudnia 2014
Otwarcie tras Nordic Walking

28 września 2014 r. w Rokicinach – Kolonii  odbyło się otwarcie tras Nordic Walking wytyczonych na terenie 4 Gmin Partnerskich Stowarzyszenia – Lokalna Grupa Działania “STER” w ramach działania “Wdrażanie Projektów Współpracy”.

Wydarzenie sportowe zostało zorganizowane przez Gminę Rokiciny, Gminny Ośrodek Kultury oraz przez Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „STER”.

Podczas uroczystości wstęgę przecięli  Wójt Gminy Rokiciny – Pani Barbara Robak, Skarbnik Stowarzyszenia LGD STER – Pani Agnieszka Włodarczyk, Przewodnicząca Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Rokiciny oraz Członek Komisji Rewizyjnej LGD STER – Pani Aneta Waszczykowska oraz Adrian Pierzchałka, który reprezentował młodzież szkolną.

Piękna pogoda sprawiła, że konkurencje sportowe oraz wspólny Marsz Nordic Walking odbywały się w znakomitej atmosferze. Po krótkim instruktażu i rozgrzewce jaką przeprowadzili instruktorzy Pan Mirosława Sójkę i Pan Janusz Cecherz wszyscy zainteresowani podzielili się na dwie grupy i w zależności od swoich możliwości i wyruszyli na szlak “zielony” – trasa łatwa lub szlak “czarny” – trasa trudna.  Na trasie rozstawieni zostali wolontariusze z Gimnazjum w Popielawach.

Raz jeszcze dziękujemy Pani Wójt - Barbarze Robak, Paniom z GOK Rokiciny, znakomitym instruktorom, a także wszystkim uczestnikom marszu.

Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć...

31 Października 2014
Spotkanie dedykowane liderom działającym na obszarach wiejskich

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dedykowane lideromdziałającym na obszarach wiejskich.
Szczegóły:

27 Października 2014
Nordic Walking Park
Nordic Walking Park "Andrespol"

Mapka z trasami

Nordic Walking Park "Brójce"

Mapka z trasami

Nordic Walking Park "Nowosolna"

Mapka z trasami

Nordic Walking Park "Rokiciny"

21 Października 2014
 (od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 934506 osób!