Strona Główna
 
5. edycja Złotej Gruszy!

Ruszamy z 5. edycją Złotej Gruszy!

Już od dziś można zgłaszać swój udział w Wojewódzkim konkursie na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne Złota Grusza.


Jeśli chcesz, aby Twoje gospodarstwo dołączyło do grona tych najlepszych w regionie - nie ma na co czekać! Na laureatów czekają wysokie nagrody finansowe, na wszystkich uczestników - promocja gospodarstw w pokonkursowym katalogu.

Pełną dokumentację należy przesłać do dnia 18.06.2013r. na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Departament Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich,
al. Piłsudskiego 8,
90-051 Łódź, z dopiskiem „Wojewódzki konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne Złota Grusza” lub złożyć osobiście w siedzibie Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Łódź, al. Piłsudskiego 12, 10 piętro, pokój 1001.


Wszystkie niezbędne informacje na temat przystąpienia do konkursu i jego przebiegu znajdą Państwo w regulaminie.


Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania proszę dzwonić na numer telefonu: 42 663 31 88, odpowiemy, doradzimy, pomożemy.


Zapraszamy do udziału27 Maja 2013
Smaki Ziemi Łódzkiej

Zbliżają się najsmaczniejsze warsztaty

Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego zaprasza na wyjątkowo smakowity dzień.


16 czerwca, na rynku Manufaktury w Łodzi odbędą się Warsztaty produktów tradycyjnych i regionalnych Smaki Ziemi Łódzkiej.


Co będzie się działo? Podczas warsztatów przeprowadzone zostaną konkursy „Smaczne Łódzkie”, dla najlepszych KGW z regionu i „Folk-Nuta”, w trakcie której zaprezentują się utalentowane zespoły folklorystyczne. Cały dzień będzie trwał jarmark produktów lokalnych i rękodzieła ludowego, gdzie każdy odwiedzający będzie mógł zaopatrzyć się w pyszne potrawy regionalne i unikalne wyroby rękodzielnicze. Nie zabraknie także warsztatów gotowania, podczas których mistrzynie kuchni tradycyjnej pokażą, co potrafią.


Smaki Ziemi Łódzkiej to wyjątkowe kulinarne święto, serdecznie więc zapraszamy wszystkich do udziału w nim. Naprawdę warto!27 Maja 2013
Konkurs plastyczny

Po raz trzeci zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym...

plakat14 Maja 2013
Transfer wiedzy...

Województwo Łódzkie uruchomiło portal Łódzka Platforma Transferu Wiedzy . Jest to główny punkt pozyskiwania i wymiany informacji w zakresie innowacyjności. Portal z jednej strony proponuje budowę swoistej oferty nauki obejmującej nowe technologie, badania, raporty, etc., a z drugiej tworzy bazę zapotrzebowania na innowacyjne rozwiązania ze strony biznesu.


21 Stycznia 2013
"Wieś czy globalna wioska?" czyli projekt badawczy Minsterstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego firma badawcza Agrotec Polska Sp. z o.o. realizuje  projekt badawczy "Wieś czy globalna wioska?" Celem badania jest diagnoza kompetencji komunikacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich w kontekście potrzeb budowania kapitału społecznego wiejskich społeczności.


05 Grudnia 2012
Konkurs fotograficzny - nagrody rozdane!

Nasz tegoroczny konkurs fotograficzny osiągnął finał...nagrody rozdane! Wyniki prac jury można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.


26 Listopada 2012
Echa Dnia Ziemniaka w Kurowicach...

Co dzisiaj Państwo przygotowują na obiad? Brak pomysłu? To nawet dobrze się składa... Na 100% macie Państwo w spiżarni ziemniaki! Warto więc raz jeszcze zanurzyć się w atmosferze Dnia Ziemniaka, który to odbył się niedawno w Kurowicach a pomysł na to jak je przyrządzić można zaczerpnąć prosto z programu "Tradycją regionu malowane". Program można zobaczyć klikając TUTAJ.


13 Listopada 2012
Biuletyn...zapraszamy do czytania!

Stali bywalcy naszej stronu zapewne już zauważyli, że od kilku dni dostępny jest nowy numer naszego biuletynu pn.: "Za jednym STERem...". Zapraszamy wszystkich do lektury jak i pisania.


06 Listopada 2012
Oczepiny w Wiśniowej Górze!

Oczepiny...dawny obrzęd weselny znany u większości ludów słowiańskich, podczas którego panna młoda symbolicznie przechodziła ze stanu panieńskiego w zamężny.
Oczepinowe widowisko obrzędowo - folklorystyczne zagości już niebawem w Wiśniowej Górze!


30 Października 2012
Gmina Brójce w TVP...

Gmina Brójce - członek naszej LGD - jest bohaterem najnowszego odcinka programu "PROWincja na PLUS". W ramach audycji można usłyszeć o wielu projektach jakie w Gminie Brójce zrealizowano dzięki pomocy PROW uzyskanej za pośrednictwem naszej LGD - w tym o niedawno zaplanowanej budowie świetlicy w Bukowcu.
Program można zobaczyć klikając TUTAJ.


29 Października 2012
 
 (od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 851761 osób!
Copyright by GekoNET


.