Strona Główna
 
BIURO NIECZYNNE

7 i 8 MARCA biuro Stowarzyszenia będzie NIECZYNNE z uwagi na udział pracowników w szkoleniach i spotkaniach. Za utrudnienia przepraszamy. W pilnych sprawach prosimy o kontakt: tel. 511 088 02506 Marca 2019
SPRZEDAŻ PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH I EKOLOGICZNYCH

SPRZEDAŻ PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH I EKOLOGICZNYCH NA DWORCU ŁÓDŹ FABRYCZNA - TO MOŻLIWE!

Szanowni Państwo,

Zarząd Województwa Łódzkiego w porozumieniu z Łódzką Koleją Aglomeracyjną planuje zorganizować sprzedaż produktów tradycyjnych i ekologicznych na Dworcu Łódź Fabryczna. Producentom zostałaby udostępniona przestrzeń w celu prowadzenia sprzedaży. Zależy nam na Państwa opinii w zakresie tego przedsięwzięcia i ewentualnej wstępnej deklaracji udziału w nim.

Ponadto Zarząd Województwa Łódzkiego ma możliwości wdrożyć działania, które umożliwią promocję i możliwość sprzedaży produktów tradycyjnych i ekologicznych w województwie łódzkim. Podjęcie jakichkolwiek działań z naszej strony wymaga jednak skonsultowania się z Państwem, poznania Waszych potrzeb, oczekiwań i problemów, jakie napotykacie na etapie produkcji czy sprzedaży.

Województwo Łódzkie dysponuje środkami finansowymi, które można przeznaczyć na przykład na:

· organizację spotkań branżowych wspomagających współpracę w sektorze rolno-spożywczym,

· na publikacje i reklamy mające na celu informację i promocję wytwarzanych produktów,

· na jarmarki i kiermasze zdrowej, tradycyjnej i ekologicznej żywności,

· na wyjazdy studyjne pozwalające poznać rozwiązania stosowane przez innych producentów,

· organizację stoisk targowych itp.

W związku z tym zwracam się do Państwa z prośbą o przesłanie krótkiej informacji, która pozwoli nam zdiagnozować Państwa potrzeby i wdrożyć odpowiednie działania.

Wiadomość zwrotna od Państwa powinna zawierać w szczególności:

1. informacje czy wyrażacie Państwo chęć udziału w sprzedaży wytwarzanych produktów na Dworcu Łódź Fabryczna

2. informacje na jakie działania, wymienione wyżej, powinien zwrócić uwagę Zarząd Województwa Łódzkiego i doprowadzić do ich realizacji we współpracy z Państwem.

Wiadomość proszę przesłać na adresy: anna.rzeznik@lodzkie.pl oraz prow.ksow@lodzkie.pl w terminie do 12 marca 2019 r.

rhd04 Marca 2019
Zaproszenie na szkolenie

„Rolniczy Handel Detaliczny – uwarunkowania sprzedaży produktów przetworzonych z  gospodarstwa rolnego, obecny stan prawny

obraz

ODR02 Marca 2019
Zmiana godzin pracy biura

ZMIANA GODZIN PRACY BIURA

5 marca 2019 r. - WTOREK, biuro Stowarzyszenia będzie NIECZYNNE

Za utrudnienia przepraszamy.

W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: 511 088 025.

zmiana02 Marca 2019
Wesele w Lipinach

WESELE PO STAROPOLSKU

W Lipinach 23 lutego 2019 r. w budynku OSP (Lipiny 48A) odbyło się spotkanie integracyjno-kulturalne dla mieszkańców gminy Nowosolna w koncepcji staropolskiej biesiady weselnej. Wydarzenie prawdziwie łączyło pokolenia i integrowało społeczność. W scenariuszu spotkania znalazły się scenki rodzajowe przypominające uczestnikom staropolskie tradycje weselne. W organizację zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Utworzył się zespół ludowy zabawiający gości, zespół akordeonistów, grupa teatralna oraz team obsługi stołów. Nie zabrakło dbałości o szczegóły - pięknie przystrojona sala i stoły, ubrania organizatorów i gości w stylu staropolskim, którzy w 100% wpisali się w koncepcję zabawy. Dodatkowo wkorzystano materiały multimedialne - fragmenty filmu - wywiadu o staropolakich obrzędach i zwyczajach weselnych oraz klipy i pieśni ludowe zespołu Rokiczanka. Na stołach nie zabrakło wędlin i smalcu własnej produkcji, a menu było konsultowane z ekspertem z Muzeum Rozproszonego, autorki warsztatów kulinarnych opartych na polskich potrawach tradycyjnych.

Zapraszamy zainteresowanych na nowa stronę internetowa OSP w Lipinach: www.lipiny.gminanowosolna.pl

Kwota dofinansowania zadania wynosiła 9 765 zł.

WESELE WESELE WESELE WESELE WESELE WESELE WESELE WESELE WESELE WESELE WESELE

belka finansowanie01 Marca 2019

ZMIANA GODZIN PRACY BIURA

26 lutego 2019 r.  biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.

W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: 511-088-025.25 Lutego 2019
Warsztat refleksyjny

Przypominamy, że w poniedziałek 25 lutego w świetlicy wiejskiej w Bukowcu odbędzie się warsztat refleksyjny. Spotkanie to służy analizie działań Stowarzyszenia LGD STER, obecność naszych członków jest zatem rzeczą priorytetową. U nas przygotowania na finiszu, więc do zobaczenia w poniedziałek o 15.30!!

obraz22 Lutego 2019
Zapraszamy!

obraz22 Lutego 2019

W dniach  15-17 lutego 2019 r. w OSP Stare Skoszewy odbyły się warsztaty szkoleniowo – praktyczne pn. „Stare Skoszewy z nami bezpiecznie”, aktywizujące mieszkańców.  Zakres tematyczny zajęć obejmował: poznanie wiedzy tematycznej oraz przepisów, część praktyczną w zakresie pokonywania toru treningowego oraz zwalczania miejscowych zagrożeń i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – teoria i praktyka. Warsztat został zrealizowany w ramach projektu grantowego z zakresu Zachowania dziedzictwa lokalnego, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Galeria:21 Lutego 2019

"Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w IV Międzynarodowym Festiwalu Tortów, Ciast i Ciasteczek, który odbędzie się 30.03.2019 r. w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Tematem przewodnim są oczywiście zamki, pałace i dworki z województwa opolskiego. W tym roku dodatkową kategorią są legendy, podania i mity Stobrawskiego Zielonego Szlaku!
Zgłoszenia przyjmowane są do 15.03.2019 r.
Szczegółowe informacje, regulaminy, formularz zgłoszeniowy oraz galeria zamków, pałaców, dworków i legend, podań, mitów Stobrawskiego Zielonego Szlaku na IV Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek można znaleźć na stronie:
http://stobrawskiszlak.pl/731/miedzynarodowy-festiwal-tortow-ciast-i-ciasteczek.html
Prosimy o wcześniejszą informację telefoniczną o wybranym obiekcie.
Należy pamiętać, iż ilość miejsc jest ograniczona!
Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak jeszcze raz serdecznie zaprasza."13 Lutego 2019
 
 (od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 941963 osób!
Copyright by GekoNET


.